Egzamin Gimnazjalny

O egzaminie

Egzamin gimnazjalny przeprowadzany jest w trzeciej klasie gimnazjum. Jest on powszechny i obowi您kowy, co oznacza, 瞠 musi przyst徙i do niego ka盥y ucze (s逝chacz) ko鎍z帷y szko喚. Przyst徙ienie do egzaminu jest bowiem jednym z warunk闚 jej uko鎍zenia.

Je瞠li jaki ucze (s逝chacz) nie przyst徙i do egzaminu gimnazjalnego w danym roku, musi powt鏎zy ostatni klas gimnazjum i przyst徙i do niego w roku nast瘼nym.

Liczba punkt闚 uzyskana na egzaminie gimnazjalnym nie ma wp造wu na uko鎍zenie szko造. Wynik egzaminu gimnazjalnego jest jednak brany pod uwag przez szko造 ponadgimnazjalne przy przyjmowaniu uczni闚 do tych szk馧.

毒鏚這: www.cke.edu.pl

Wa積e adresy

Pe軟 informacj na temat egzaminu gimnazjalnego:

• Og鏊nie o egzaminie gimnazjalnym
  • Standardy wymaga egzaminacyjnych
  • Informatory
  • Procedury
  • Arkusze egzaminacyjne z poprzednich lat
  • Informacje o wynikach krajowych

mo積a znale潭 na stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej www.cke.edu.pl

Przyk豉dowe arkusze egzaminacyjne

Wiele przyk豉dowych arkuszy egzaminacyjnych znale潭 mo積a na stronach

Egzamin gimnazjalny

Egzamin gimnazjalny zbli瘸 si nieub豉ganie. Poni瞠j zamieszczamy bardzo informacje Centralnej Komisji Edukacyjnej:
- dla ucznia (format pdf)
- dla rodzica/opiekuna prawnego (format pdf)

Przygotowanie do egzaminu

W ramach przygotowania do egzaminu gimnazjalnego, w szkole organizowane s cotygodniowe zaj璚ia do klas 3 z przedmiot闚 tj. j瞛yk polski, j瞛yk angielski, historia, matematyka, fizyka, geografia, biologia i chemia. Zaj璚ia odbywaj si w grupach do 13 os鏏. Szczeg馧owy harmonogram znajduje si w gablocie w holu szko造 oraz na stronie internetowej w dziale "Dla uczni闚 > Plany zaj耩

".

Co roku, w grudniu, uczniowie klas 2 i 3 uczestnicz w pr鏏nym egzaminie gimnazjalnym, kt鏎y odbywa si na tych samych zasadach, co egzamin organizowany przez CKE. Uczniowie maj okazj zapozna si z procedurami obowi您uj帷ymi na egzaminie gimnazjalnym. Pozwoli to zmniejszy stres na w豉軼iwym egzamienie.
Arkusze egzaminacyjne s sprawdzane przez nauczycieli naszego gimnazjum. O wynikach informowani s uczniowie oraz ich rodzice/prawni opiekunowie w trakcie wywiad闚ek.