Projekt "Dzień Wolontariusza"

Regulamin konkursu "Pomaganie jest fajne"
Praca konkursowa - Jakub Skowron
Praca konkursowa - Julia Michaliszyn
Praca konkursowa - Kamila Cierkosz
Praca konkursowa - Rozalia Bolińska
Praca konkursowa - Zuzanna Szopiak

Projekt "Misterium Chleba 2017"

Regulamin konkursu "Opowieść o chlebie"

Prace uczniów

Dziennik pewnego gimnazjalisty, Damian Kłódka

Pisanie w deszczu, Damian Kłódka

Kącik literacki

Rusza nowy dział! Jeżeli przeczytałeś ciekawą książkę, chcesz swoimi wrażeniami podzielić się z innymi, to przelej swoje odczucia na papier. Najlepsze recenzje zostaną opublikowane na stronie szkoły.

Nicholas Sparks, List w Butelce
Nicholas Sparks, Na Ratunek
Barbara Rosiek, Pamiętnik Narkomanki
Guilaume Musso, Uratuj mnie

Nicholas Sparks
Na Ratunek

Denise, samotna matka wychowująca chorego syna z zaburzeniami mowy i Taylor, zapalony myśliwy, ochotnik w straży pożarnej. Na tych dwóch osobach skupia się cała historia. Ona i on, choć dość młodzi, wiele przeszli w swoim życiu.

Gdy czytam książki, próbuję wczuć się w rolę któregoś z bohaterów. Zastanawiam się, co nimi kieruje, dlaczego podejmują takie a nie inne decyzje. Powieść Na Ratunek N. Sparksa ukazuje problemy, z którymi zmaga się większość z nas: brak akceptacji, samotność, cierpienie, brak miłości… Uważam, że takie powieści powstają z myślą o współczesnych ludziach, aby podnieść ich na duchu i pokazać, że nawet w najgorszych momentach pojawia się światełko nadziei.

Książkę polecam wszystkim wielbicielom Sparksa, ale również tym, którzy być może zmagają się ze swoimi problemami.