Projekt "Dzień Wolontariusza"

Regulamin konkursu "Pomaganie jest fajne"
Praca konkursowa - Jakub Skowron
Praca konkursowa - Julia Michaliszyn
Praca konkursowa - Kamila Cierkosz
Praca konkursowa - Rozalia Bolińska
Praca konkursowa - Zuzanna Szopiak

Projekt "Misterium Chleba 2017"

Regulamin konkursu "Opowieść o chlebie"

Prace uczniów

Dziennik pewnego gimnazjalisty, Damian Kłódka

Pisanie w deszczu, Damian Kłódka

Kącik literacki

Rusza nowy dział! Jeżeli przeczytałeś ciekawą książkę, chcesz swoimi wrażeniami podzielić się z innymi, to przelej swoje odczucia na papier. Najlepsze recenzje zostaną opublikowane na stronie szkoły.

Nicholas Sparks, List w Butelce
Nicholas Sparks, Na Ratunek
Barbara Rosiek, Pamiętnik Narkomanki
Guilaume Musso, Uratuj mnie

Barbara Rosiek
Pamiętnik Narkomanki

Coraz częściej spotykamy się z brakiem akceptacji ze strony ludzi, z którymi przebywamy w szkole i pracy.

Bohaterka, a zarazem autorka powieści Pamiętnik Narkomanki, jako czternastolatka spotyka się z odrzuceniem ze strony rodziców i rówieśników. Jest to dla niej bardzo trudna sytuacja, z którą sobie zwyczajnie, tak po ludzku, nie radzi. Przytłaczające Basię problemy sprowadzają ją na drogę zepsucia, ciemności, układów, braku współczucia. Na drogę choroby, zniewalającej duszę i ciało.

Po przeczytaniu książki człowiekowi wszystko wydaje się takie przykre, niejasne. Jednak potem dochodzi do ważnego wniosku... Książka bardzo porusza, może dlatego, że są to autentyczne zapiski dziewczyny, a potem kobiety, która kroczy przez piekło na ziemi.