Ogród dendrologiczny
MUZEUM DRZEWA

Prace przy zakładaniu ogrodu dendrologicznego rozpoczęły się jesienią 2001. W 2006 r. dzięki dotacji z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse” ogród przybrał obecne kształty. Obecnie zajmuje on powierzchnię 25 arów, znajduje się w nim blisko 200 okazów 57 gatunków roślin zarówno rodzimych, jak i obcych.

Prowadzenie ogrodu dendrologicznego wymaga poświęcenia i czasu. W ramach projektu posadzono żywopłot, wykonano tabliczki identyfikacyjne, skatalogowano wszystkie gatunki roślin.

Pracą w Muzeum Drzewa z prawdziwą pasją zajmują się uczniowie sułowskiego gimnazjum. Centralne miejsce w ogrodzie zajmuje drzewo historii.