Historia naszej szko造

Dzie 1 wrze郾ia 1999 r. przyni鏀 zmiany w polskiej o鈍iacie. W Su這wie, z istniej帷ej od 1945 r. szko造 podstawowej, powo豉no Zesp馧 Szk馧, kt鏎y stanowi造: Szko豉 Podstawowa im. J. S這wackiego i Gimnazjum w Su這wie. W Zespole tym uczy這 si 589 uczni闚 w 23 oddzia豉ch (klasy od 0 do VI, klasy VIII oraz klasy I gimnazjum), pracowa這 40 nauczycieli.

Od 1 wrze郾ia 2001 r. nast徙i rozdzia zespo逝 szk馧 i Gimnazjum w Su這wie sta這 si odr瑿n plac闚k. Prowadzona przez te lata z m這dzie膨 praca wysoko wykwalifikowanej kadry Pedagogicznej przyczyni豉 si do wielu osi庵ni耩 szko造. M這dzie bierze udzia w konkursach przedmiotowych, olimpiadach i zawodach sportowych, z kt鏎ych przywozi puchary, wyr騜nienia i nagrody. Gimnazjum w Su這wie jest r闚nie organizatorem konkurs闚 i zawod闚 powiatowych.

Uczniowie bior aktywny udzia w zaj璚iach pozalekcyjnych, rozwijaj帷 swe zainteresowania pracuj r闚nie w agendach dzia豉j帷ych w szkole. S to ko豉: j瞛yka angielskiego, matematyczne, fizyczne, geograficzne, eksperymentu chemicznego, informatyczne. Prowadzone s dla dziewcz徠 i ch這pc闚 zaj璚ia SKS-u oraz ch鏎u szkolnego. Tw鏎cz inwencj wykazuj si uczniowie dzia豉j帷y w Samorz康zie Uczniowskim, Mi璠zynarodowym Programie Badawczym Globe, Szkolnym Kole Krajoznawczo-Turystycznym, PCK, LOP, SKO.

Ofert edukacyjn i wychowawcz dla m這dzie篡 poszerzono o realizacj projekt闚 og鏊noszkolnych i pozaszkolnych oraz warsztat闚 dzi瘯i wsp馧pracy ze stowarzyszeniami: Stowarzyszeniem na Rzecz Ekologii Humanistycznej „Ekos”, Towarzystwem Gimnazj闚 Poszukuj帷ych z Ma造ch Miast i Wsi, Salezja雟k Sportow Organizacj Salos „Avanti”, Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym "Orion" oraz 鏚zkim Oddzia貫m Polskiego Stowarzyszenia Fotografik闚. Efektem tej wsp馧pracy by豉 m.in. wsp馧organizacja cyklu 10 Sympozj闚 Naukowych "Postawy proekologiczne u progu XXI wieku" o zasi璕u og鏊nopolskim.

Sw鎩 wk豉d w prac szko造 maj tak瞠 rodzice, kt鏎zy 軼i郵e wsp馧pracuj z dyrekcj oraz gronem pedagogicznym, s逝膨 pomoc, a tak瞠 wspieraj plac闚k finansowo.

W histori szko造 na sta貫 wpisana jest wsp馧praca z Dolno郵御kim Oddzia貫m Polskiego Towarzystwa Chemicznego, Polskiego Klubu Ekologicznego, a tak瞠 z wy窺zymi uczelniami: Politechnik Wroc豉wsk, Uniwersytetem Wroc豉wskim, Uniwersytetem Miko豉ja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Katolickim Uniwersytetem Lubelskim.

Liczne projekty i uroczysto軼i organizowane by造 r闚nie dzi瘯i hojnemu wsparciu Sponsor闚, kt鏎zy cz瘰to pragn pozosta anonimowi.

1 wrze郾ia 2009 r. w Gimnazjum im. Jana Paw豉 II w Su這wie rozpocz窸o nauk 175 uczni闚 w 8 oddzia豉ch klas I-III gimnazjum z Su這wa oraz 16 wsi oddalonych od szko造 od 2 do 17 km (Sulimierz, S陰czno, Mi這s豉wice, Ruda Su這wska, Gruszeczka, Pracze, ㄠki, Grab闚ka, Wilkowo, Olsza, Baranowice, Dunkowa, Brzezina Su這wska, W璕rzyn闚, Niezgoda). Od lat uczni闚 bezpiecznie dowozi firma przewozowa „Iskra”. Kszta販enie i wychowanie uczni闚 prowadzi kadra 25 nauczycieli pedagog闚. O dobr, jako嗆 pomieszcze szkolnych oraz teren闚 przyszkolnych dba kilkunastoosobowy personel obs逝gi, a w administracji szko造 pracuje troje pracownik闚. Baz szko造 stanowi 11 sal lekcyjnych, w tym 2 pracownie komputerowe, 2 pracownie j瞛ykowe, 1 鈍ietlica, 1 biblioteka, 1 sala gimnastyczna z zapleczem, gabinety: dyrektora, wicedyrektora, pedagoga, sekretariat, ksi璕owo嗆, archiwum.

Nasza szko豉 jest otwarta dla wszystkich, kt鏎zy pragn tu realizowa swoje cele i marzenia.