Nadanie szkole imienia Jana Paw豉 II

Aby nasze gimnazjum mog這 nosi imi tak wybitnego Polaka, szko豉 musia豉 podj望 wiele dzia豉. Wystosowano mi璠zy innymi pro軸 o nadanie imienia Jana Paw豉 II do Burmistrza Gminy Milicz oraz list do Jego Ekscelencji ksi璠za biskupa Mariana Go喚biewskiego z pro軸 o wyra瞠nie zgody na obranie przez nasz szko喚 za patrona papie瘸 Polaka. Po przej軼iu wszystkich procedur Rada Miejska w Miliczu 29 czerwca 2006 roku podj窸a uchwa喚 w sprawie nadania Gimnazjum w Su這wie imienia Jana Paw豉 II.

Dzie 31.03.2007 r. dla spo貫czno軼i gimnazjalnej, jak r闚nie dla su這wskiej wsp鏊noty parafialnej, by pe貫n niezapomnianych chwil. Uroczysto軼i rozpocz皻o msz 鈍i皻 koncelebrowan w Ko軼iele p.w. Matki Boskiej Cz瘰tochowskiej, kt鏎ej przewodniczy Jego Ekscelencja ksi康z Biskup Edward Janiak.

Po homilii nast徙i這 po鈍i璚enie i przekazanie sztandaru; sztandaru, kt鏎y dla spo貫czno軼i szkolnej jest symbolem Polski Narodu Ma貫j Ojczyzny. Poczet sztandarowy rodzic闚 przekaza sztandar Pani Dyrektor Krystynie Piosik, kt鏎a odda豉 go w r璚e chor捫ego pocztu gimnazjalist闚.

Po zako鎍zeniu uroczysto軼i w ko軼iele nast徙i przemarsz g堯wnymi ulicami Su這wa uczni闚 Gimnazjum w Su這wie oraz go軼i na czele z nowo po鈍i璚onym sztandarem.

Kolejnym punktem uroczysto軼i by這 ods這ni璚ie i po鈍i璚enie tablicy pami徠kowej z wizerunkiem Jana Paw豉 II i cytatem z homilii Ojca 安i皻ego „Wymagajcie od siebie, cho熲y inni od was nie wymagali”. Ods這ni璚ia tablicy pami徠kowej dokonali: w imieniu Dolno郵御kiego Kuratora O鈍iaty Pani Beaty Paw這wicz, starszy wizytator Pani Ma貪orzata By堯w, Burmistrz Gminy Milicz Jacek Supe, Starosta Powiatu Piotr Lech, przedstawiciel Burmistrza pani Jadwiga Mi趾owska, Dyrektor Gimnazjum w Su這wie Pani Krystyna Piosik, przedstawiciel Rady Rodzic闚 Pani Jolanta Haftarczyk oraz przedstawiciel Samorz康u Uczniowskiego Mateusz Cisz. Tablic po鈍i璚i ksi康z Biskup Edward Janiak.

Uroczysto軼i towarzyszy造 liczne wystawy. W 鈍ietlicy przygotowano postery z pami徠kami pontyfikatu Jana Paw豉 II, wypo篡czone szkole przez kolekcjonera pami徠ek pontyfikatu Jana Paw豉 II, pana Antoniego Filipowicza oraz prace uczni闚 z wizerunkami Papie瘸; natomiast w bibliotece mo積a by這 zapozna si z wydaniami ksi捫ek, album闚 i czasopism o Janie Pawle II.

W pi瘯nie udekorowanej sali gimnastycznej uroczysto嗆 nadania imienia szkole prowadzili Pani Hanna Jankowska i Pan Andrzej Romanowicz. Pani dyrektor wyg這si豉 uroczyst laudacj, czyli mow pochwaln obrazuj帷 cho w cz窷ci zalety naszego Patrona. W闚czas to po raz pierwszy wa積a uroczysto嗆 szkolna odbywa豉 si w obecno軼i sztandaru szko造. W programie artystycznym wyst徙ili uczniowie su這wskiego gimnazjum (recytatorzy oraz ch鏎 „Stretto”), absolwenci naszego gimnazjum oraz ch鏎 „Polifonia”.

Niezwykle mi造m momentem dla ca貫j spo貫czno軼i naszego gimnazjum by這 z這瞠nie na r璚e Pani Dyrektor Krystyny Piosik kwiat闚, 篡cze i gratulacji z okazji nadania imienia Jana Paw豉 II przez przedstawiciela Pos豉nki Rzeczpospolitej Polskiej pani Ewy Wolak, przedstawicieli Kuratorium O鈍iaty we Wroc豉wiu i Starost Powiatu Milickiego, Burmistrza Gminy Milicz, prezesa Stowarzyszenia na rzecz Ekologii Humanistycznej „Ekos” pani Krystyn Gans, Pani Prezes Banku Sp馧dzielczego w Miliczu Wand Wi郾iewsk, przedstawiciela Zarz康u Klubu Seniora w Su這wie Pani Kazimier Macieik, dyrektor闚 szk馧 powiatu milickiego, Pani Krystyn Mielnik oraz przedstawicieli Absolwent闚 naszego gimnazjum.

Do z這tej ksi璕i pami徠kowej Gimnazjum im. Jana Paw豉 w Su這wie wpisu dokonali wszyscy przybyli go軼ie.

Galeria zdj耩 z uroczysto軼i

Specjalne wydania gazety szkolnej "Luzak"

Uroczysto嗆 nadania szkole imienia i sztandaru, 27 marca 2007 r.