Projekt „Ekologia”

ekologia

Od pocz徠ku pa寮ziernika 2011 r. uczniowie naszej szko造 uczestniczyli w projekcie „Ekologia - innowacyjny, interdyscyplinarny program nauczania przedmiot闚 matematyczno-przyrodniczych metod projektu”. Jeste鄉y jednym z 10 gimnazj闚 z ca貫j Polski, kt鏎e wzi窸u udzia w tym projekcie.

Celem projektu by這:

• rozbudzenie ciekawo軼i badawczej w鈔鏚 m這dych ludzi jako najkr鏒szej drogi do sukcesu w nauczaniu przedmiot闚 軼is造ch;
  • wyedukowanie ucznia jako osoby posiadaj帷ej praktyczne umiej皻no軼i wykorzystania zdobytej wiedzy;
  • zwi瘯szenie zainteresowania uczni闚 kontynuacj kszta販enia na kierunkach technicznych i przyrodniczych;
  • wypracowanie i przetestowanie do 2013 r. kompleksowego, innowacyjnego, interdyscyplinarnego programu nauczania przedmiot闚 matematyczno-przyrodniczych.

Projekt realizowany jest w partnerstwie czterech podmiot闚:

• Dobre Kadry. Centrum badawczo-szkoleniowe. Sp. z o.o.,
  • Uniwersytet Wroc豉wski - Wydzia Nauk o Ziemi i Kszta速owania 字odowiska,
  • SGS EKO-Projekt Sp. z o.o.,
  • Dr Kerth+Lampe Geo-Infometric GmbH

Zaj璚ia w naszej szkole odbywa造 si w ka盥y wtorek w godz. 13.50-15.30. Podczas zaj耩 uczniowie podzieleni na grupy wykonywali szereg do鈍iadcze i eksperyment闚. Uczniowie uczyli si stawia hipotezy i dobiera narz璠zia do ich sprawdzenia.

Poza zaj璚iami w szkole, uczniowie brali udzia w badaniach terenowych oraz w specjalnie organizowanych w tym celu, zaj璚iach na Uniwersytecie Wroc豉wskim.