Projekty szkolne

Projekty edukacyjne w naszej szkole

Szko豉 to miejsce, w kt鏎ym ucze zdobywa wiedz, umiej皻no軼i, przygotowuje si do doros貫go 篡cia. W szkole tak瞠 kszta速uje si jego system warto軼i, stosunek do tradycji. Wachlarz metod nauczania jest r騜norodny, wysokie efekty daj te, kt鏎e stawiaj na aktywno嗆 i tw鏎czo嗆 ucznia. Tak metod jest projekt, nazywany cz瘰to kr鏊em metod aktywizuj帷ych. Nauczanie metod projektu zosta這 wprowadzone w szko豉ch ameryka雟kich przesz這 100 lat temu. Pierwsze pr鏏y nauczania metod projektu w Polsce podj皻o w 1928 r.

Projekt to indywidualna lub zespo這wa praca ucznia na zadany temat, kt鏎a mo瞠 trwa kilka tygodni lub miesi璚y. Pracuj帷 metod projektu ucze przygotowuje si do doros貫go 篡cia. W wielu zawodach pracuje si ju dzi od projektu do projektu.

Dobry projekt pog喚bia szkoln edukacj, jest powi您any z programem, jednocze郾ie odpowiada zainteresowaniom uczni闚 i 陰czy celowe dzia豉nia praktyczne z prac umys這w. Realizacja projektu obejmuje przygotowanie, planowanie, dzia豉nie, prezentacj i ocen. Nauczanie projektowe to metoda systematycznie stosowana w naszym Gimnazjum. Pierwsze udane pr鏏y pracy metod projektu w naszej szkole rozpocz窸y si ju w 2001 r. By造 to projekty ekologiczne. Wykaz projekt闚 ekologicznych realizowanych w naszej szkole tutaj (pdf, 164 KB).

W kwietniu 2002 r. odby si fina pierwszego projektu og鏊noszkolnego "Misterium Chleba". Prezentacja kolejnego projektu "Bo瞠 Narodzenie" mia豉 miejsce 12.12.2002 r. "M鎩 szkolny kolega z Afryki" to kolejny og鏊noszkolny projekt realizowany w 2003 r. w naszym Gimnazjum. W kwietniu 2004 r. odby造 si dwa kolejne projekty: "Wielkanoc" i "Poznajemy Europ". Wykaz wszystkich projekt闚 og鏊noszkolnych realizowanych w naszej szkole tutaj (pdf. 116 KB). Niekt鏎e z tych projekt闚 na sta貫 zosta造 wpisane w harmonogram pracy szko造 i odbywaj si cyklicznie. Zamys貫m Dyrekcji i Rady Pedagogicznej jest, by ucze Gimnazjum im. Jana Paw豉 II w Su這wie, podczas trzyletniego cyklu nauki, mia mo磧iwo嗆 aktywnie uczestniczy w trzech og鏊noszkolnych projektach: "Misterium Chleba", "Bo瞠 Narodzenie", "Wielkanoc".

Wykaz projekt闚 og鏊noszkolnych, ekologicznych i przedmiotowych organizowanych w Gimnazjum im. Jana Paw豉 II w Su這wie w latach 2005-2011