TalentowiSKO

Szkolna Kasa Oszczędności przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sułowie powstała 2001 roku. Patronem SKO jest Bank Spółdzielczy w Miliczu. Podstawowym celem działania Kasy jest kształtowanie u uczniów nawyku systematycznego oszczędzania oraz popularyzacja wiedzy o pieniądzu i bankowości. Do Szkolnej Kasy Oszczędności należy 39. uczniów gimnazjum. Członkiem SKO jest również Samorząd Uczniowski, Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody. W tym roku szkolnym Szkolna Kasa Oszczędności ponownie przystąpiła do Programu TalentowiSKO, a w ramach tego programu do konkursu „Spółdzielnia Dobrych serc” . Nasza Spółdzielnia zbiera pieniądze na cel charytatywny, który sami zaproponowaliśmy. W tym roku zbieramy pieniądze na pomoc czworgu dzieciom niepełnosprawnym z naszej okolicy. W tym celu w pierwszym semestrze zorganizowaliśmy kiermasz ciast, kiermasz stroików i ozdób świątecznych, loterię fantową oraz kiermasz charytatywny.

PIERWSZA AKCJA - KIERMASZ CIAST
18.11. 2014 r.

MAMY JUŻ 162 ZŁ!

DRUGA AKCJA - KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH I LOTERIA FANTOWA
18.12. 2014 R.

Stroiki świąteczne i ozdoby zostały wykonane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Elizy Czyrek i opiekuna SKO.

Zebraliśmy 630zł + 68zł = 698zł

TRZECIA AKCJA - KIERMASZ CHARYTATYWNY PODCZAS FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 18 stycznia, podczas XVI Festiwalu Kolęd i Pastorałek odbył się kiermasz charytatywny. Na kiermaszu można było kupić prace plastyczne oraz różności. Wszystkie prace zostały wykonane nieodpłatnie przez członków Spółdzielni Dobrych Serc.

Prace plastyczne wykonały uczennice: Sara Ciupak z klasy I b, Anna Łukaszewska i Paulina Rybak z klasy II a, Milena Matuszczak i Kamila Skobel z klasy III a oraz Dominika Jarecka z klasy II B.
Różności -wyroby rękodzielnicze wykonali uczniowie: Maria Durkacz, Anna Łukaszewska, Marta Bobowska, Paulina Rybak, Dominik Łukaszewski, Jakub Przewoźny, Rafał Konieczny pod kierunkiem opiekuna SKO. W przygotowanie kiermaszu włączyło się wielu uczniów, a także nauczyciele.

Podczas kiermaszu udało się zebrać 878 zł

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2014/2015 udało się nam zebrać łącznie 1738 zł
JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA POMOC I WSPARCIE!

SKO przy Gimnazjum w Sułowie