Kronika wydarze

Kliknij na nazw miesi帷a i wybierz wydarzenie z listy.

安i皻o Niepodleg這軼i w Su這wie

Dnia 10 listopada 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza S這wackiego w Su這wie obchodzili鄉y Narodowe 安i皻o Niepodleg這軼i. W uroczystym apelu, kt鏎y rozpocz掖 si od wprowadzenia sztandar闚 szko造 i od酥iewania hymnu pa雟twowego, wzi瘭i udzia uczniowie szko造, dyrekcja i nauczyciele, pracownicy szko造 oraz zaproszeni go軼ie.

Pan dyrektor Wies豉w Mulik przywita burmistrza gminy Milicz pana Piotra Lecha, radn gminy Milicz pani Jadwig Janczur, radnego gminy Milicz pana Stanis豉wa Ku郾ierza, so速ysa Su這wa pani Mariol G鏎al, przedstawicieli Rady Rodzic闚 Szko造 Podstawowej w Su這wie.

Akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polsk niepodleg這軼i by豉 znakomit okazj do przypomnienia m這dzie篡 o warto軼i wolno軼i i przekazania uczniom zasad patriotyzmu. Uczniowie klasy III b recytowali wiersze, kt鏎ych tre嗆 przybli篡豉 zgromadzonym polsk drog do niepodleg這軼i a ch鏎 „Szkolne nutki” za酥iewa pie郾i patriotyczne. Ca造 wyst瘼 zosta nagrodzony brawami. Przewodnicz帷a szko造 podzi瘯owa豉 uczniom za wyst瘼 w programie artystycznym a nauczycielkom za przygotowanie uczni闚 do udzia逝 w akademii: pani Miros豉wie Baczkowskiej-Milian, pani Elizie Czyrek, pani Anetcie Mulik, pani Edycie Bieganek, pani Agnieszce Sadownik oraz panu Andrzejowi Romanowiczowi.

W swoim wyst徙ieniu burmistrz Piotr Lech przypomnia zgromadzonym, 瞠 dzie11 listopada 1918 roku to jedna z najwa積iejszych dat w historii Polski a Narodowe 安i皻o Niepodleg這軼i upami皻nia sukces Polak闚 w d捫eniu do odzyskania utraconej wolno軼i. Pan Piotr Lech zwr鏂i uwag na bia這 - czerwony wystr鎩 sali, pochwali uczni闚 za za酥iewany w ca這軼i hymn oraz za prezentacj poczt闚 sztandarowych.

Nast瘼nie g這s zabra pan Wies豉w Mulik, kt鏎y powiedzia, 瞠 polska poezja i pie郾i patriotyczne pomagaj nam zrozumie uczucia przodk闚 walcz帷ych o niepodleg這嗆 oraz znaczenie odzyskania niepodleg這軼i po 123 latach niewoli. Pan dyrektor pogratulowa pi瘯nego programu artystycznego, podzi瘯owa wyst瘼uj帷ym uczniom i organizatorom akademii.

Na zako鎍zenie uroczysto軼i zostali nagrodzeni uczniowie, kt鏎zy przygotowali naj豉dniejsze kotyliony okoliczno軼iowe. Pan dyrektor Wies豉w Mulik oraz pani Katarzyna Szafraniec, organizatorka konkursu, wr璚zyli uczniom dyplomy oraz nagrody rzeczowe