Kliknij na nazwę miesiąca i wybierz wydarzenie z listy.

Cztery pory roku

Dnia 25 września 2017r. klasy Ia, Ib oraz klasa IIa z wychowawczyniami uczestniczyły w pierwszym z cyklicznych spotkań w Leśnym Kompleksie Promocyjnym w Żmigrodzie. Tematem spotkania były Cztery pory roku.

Uczniowie obejrzeli dwa filmy przyrodnicze. Pierwszy, animowany, opowiadał o życiu dzików w lesie. Drugi nawiązywał do przyniesionego przez chłopca pióra żurawia i ukazywał życie tych ptaków w naszym regionie.

Dzieci wybrały się też na wycieczkę ścieżką dydaktyczną, podczas której zbierały materiały przyrodnicze potrzebnej do zrobienia jesiennej kartki. Po powrocie uczniowie mieli okazję zobaczyć strój leśniczego, poznały trudne słowo dystynkcje oraz oglądały kleszcza przez mikroskop. Na zakończenie rozwiązały krzyżówkę tematyczną i wykonały rysunek wybranego zwierzaka.
Wszyscy z niecierpliwością oczekują kolejnego wyjazdu.