Kronika wydarze

Kliknij na nazw miesi帷a i wybierz wydarzenie z listy.

Dzie Edukacji Narodowej

Dnia 13 pa寮ziernika 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza S這wackiego w Su這wie odby si uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

S這wa powitania pan dyrektor Wies豉w Mulik skierowa do so速ysa Su這wa pani Marioli G鏎al oraz nauczycieli, pracownik闚 administracji i obs逝gi, a tak瞠 uczni闚 wszystkich klas naszej szko造. W swoim wyst徙ieniu pan dyrektor podkre郵i znacz帷 rol szko造 w nauczaniu i wychowaniu dzieci i m這dzie篡 oraz z這篡 篡czenia nauczycielom, pracownikom obs逝gi i administracji. Odczyta r闚nie listy z 篡czeniami i podzi瘯owaniami od Burmistrza Gminy Milicz p. Piotra Lecha i Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalaka. Nawi您uj帷 do zada szko造, pan dyrektor poinformowa, 瞠 Dolno郵御ki Kurator O鈍iaty przyzna szkole Certyfikat „Szko豉 Dbaj帷a o Bezpiecze雟two” (w ten spos鏏 Komisja Konkursowa wyr騜ni豉 su這wskie gimnazjum i 12 innych szk馧 spo鈔鏚 66 plac闚ek, kt鏎e wzi窸y udzia w XIII edycji Dolno郵御kiego Konkursu „Szko豉 Dbaj帷a o Bezpiecze雟two”; koordynatorem w szkole by豉 p. Agnieszka Sadownik). Nast瘼nie pan dyrektor przekaza uczniom kl. III gimnazjum: Wiktorii Wo造niak, Karinie Pawlak, Jakubowi Skowronowi, Danielowi Klimkiewiczowi i Damianowi K堯dce dyplomy uczestnictwa w zorganizowanych przez SD PTCh Wroc豉w, Wydzia Chemiczny Politechniki Wroc豉wskiej, Stowarzyszenie na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS Warsztatach Edukacyjnych w ramach Og鏊nopolskiej Konferencji dla Dydaktyk闚 Przedmiot闚 Przyrodniczych i Nauczycieli Chemii pt. „Innowacyjno嗆 w nauczaniu chemii” podczas 60. Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chemicznego we Wroc豉wiu, podpisane przez Przewodnicz帷 Sekcji Dydaktyki Chemii Wroc豉wskiego Oddzia逝 PTCh Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Ekologii Humanistycznej EKOS p. Krystyn Gans. Podzi瘯owanie za udzia z m這dzie膨 gimnazjum w wakacyjnym wyje寮zie na Kresy w celu porz康kowania polskich nekropolii w ramach akcji „Mogi喚 Pradziada Ocal od Zapomnienia” odebra p. Bogumi Piosik. Nast瘼nie uczniowie zaprezentowali program artystyczny, na kt鏎y z這篡造 si wiersze, piosenki i utwory instrumentalne. Podzi瘯owania i 篡czenia wyrecytowali uczniowie ko豉 teatralnego klas I-III, kt鏎ego opiekunk jest p. El瘺ieta Milian. W nast瘼nej kolejno軼i wyst徙ili w monta簑 s這wno-muzycznym uczniowie klas starszych. Opraw muzyczn przygotowali uczniowie ch鏎 „Szkolne Nutki” i soli軼i pod kierunkiem p. Anetty Mulik. Cz窷 m闚ion przedstawili uczniowie przygotowani przez p. Miros豉w Baczkowsk-Milian (r闚nie autork scenariusza). Wystr鎩 sali by dzie貫m uczni闚 pod kierunkiem p. Anny Guti廨rez. Obs逝g fotograficzn prowadzi豉 p. Anna Tyczy雟ka, natomiast uczniami odpowiedzialnymi za stron techniczn zarz康zali p. Andrzej Romanowicz, p. Mateusz Babiarz i p. Gra篡na G這wacz. Koordynatorem obchod闚 鈍i皻a by Samorz康 Uczniowski pod kierunkiem p. Katarzyny Szafraniec.

Podsumowuj帷 uroczysto嗆, pan dyrektor podzi瘯owa uczniom i przygotowuj帷ym ich nauczycielom oraz pracownikom szko造 za bardzo wysoki poziom uroczysto軼i i pi瘯ny przekaz tre軼i. Wszystkim nauczycielom i pracownikom szko造 篡czenia z okazji ich 鈍i皻a oraz s這dki upominek wr璚zy豉 so速ys Su這wa p. Mariola G鏎al.