Kliknij na nazwę miesiąca i wybierz wydarzenie z listy.

Przyrodnicza lekcja w Żmigrodzie

Dnia 23 października 2017r. klasy Ia,b i IIa uczestniczyły w drugim z cyklicznych spotkań w Leśnym Kompleksie Promocyjnym w Żmigrodzie. Tematem zajęć były grzyby.

Na początku uczniowie rozwiązywali zagadki o grzybach i rozpoznawali je na ilustracjach. Następnie dzieci uczyły się piosenki pt. „Zbieramy grzyby” układając do niej improwizację ruchową.

Na spacerze w pobliskim lesie, przez lupę podziwiały rosnące tam okazy grzybów. Po powrocie wykonały tematyczną pracę plastyczną i obejrzały filmy „ Borowik i przyjaciele”, „Grzybowe ludziki” oraz „Wiem, ile zjem”.

Wszystkie dzieci w nagrodę za wzorowe zachowanie w czasie zajęć otrzymały pamiątkowe plakietki z logo Nadleśnictwa Żmigród. Po zajęciach zmęczone ale zadowolone wróciły do szkoły.

Marlena Wasiczko