Kronika wydarze

Kliknij na nazw miesi帷a i wybierz wydarzenie z listy.

IX Konkurs powiatowy Matematyk Doskona造

10 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Juliusza S這wackiego w Su這wie odby si IX Powiatowy Konkurs Matematyczny Matematyk Doskona造 skierowany do uczni闚 klas drugich gimnazjum. Do konkursu przyst徙i這 15 uczni闚 z sze軼iu szk馧 powiatu milickiego: Szko豉 Podstawowa im. Piast闚 奸御kich z klasami gimnazjalnymi w Bukowicach, Szko豉 Podstawowa nr 1 im. Miko豉ja Kopernika w Miliczu, Spo貫czna Szko豉 Podstawowa Ad Astra w Miliczu, Zesp馧 Szk馧 w Kro郾icach, Szko豉 Podstawowa im. Janusza Kusoci雟kiego w Cieszkowie, Szko豉 Podstawowa im. Juliusza S這wackiego w Su這wie. Punktualnie o godzinie 9.00 uczestnik闚 konkurs闚 powita dyrektor Szko造 Podstawowej w Su這wie Wies豉w Mulik. Chwil p騧niej rozpocz窸a si praca z zestawem zada konkursowych, sk豉daj帷ym si z 6 zada otwartych, obejmuj帷ych materia z r騜nych dzia堯w matematyki. Tre軼i zada nawi您ywa造 do zbli瘸j帷ej si setnej rocznicy odzyskania przez Polsk niepodleg這軼i. Po 45 minutach uczniowie zako鎍zyli zmagania matematyczne, a komisja konkursowa rozpocz窸a ocen prac uczni闚.

Na podstawie uzyskanej liczby punkt闚 komisja konkursowa w sk豉dzie: Beata Wojtaszek, Danuta Krzywi雟ka, Ewa Pomogier, Renata Pa趾a, Anna Tyczy雟ka wy這ni豉 laureat闚: I miejsce Maciej Suski ze Spo貫cznej Szko造 Podstawowej Ad Astra w Miliczu (opiekun Agnieszka Pietrzak), II miejsce Maciej Ma郵ak, a III miejsce Wiktoria Kral ze Szko造 Podstawowej im. Piast闚 奸御kich z klasami gimnazjalnymi w Bukowicach (opiekun Danuta Krzywi雟ka).

Po zako鎍zeniu zmaga konkursowych nasta czas na pocz瘰tunek i wymian wra瞠 mi璠zy uczniami.

W trakcie oczekiwania na wyniki konkursu, uczniowie uczestniczyli r闚nie w dodatkowym konkursie zespo這wym Zr鏏 sobie bry喚. Ich prace by造 oceniane wedle 軼i郵e okre郵onych kryteri闚. Wszystkie stworzone modele by造 niezwykle oryginalne.

Podczas podsumowania konkursu dyrektor szko造 wr璚zy wszystkim uczestnikom pami徠kowe dyplomy, a najlepszym matematykom nagrody rzeczowe ufundowane przez Rad Rodzic闚 przy Szkole Podstawowej im. Juliusza S這wackiego w Su這wie.

Organizatorem IX Powiatowego Konkursu Matematycznego Matematyk Doskona造 by豉 Szko豉 Podstawowa im. Juliusza S這wackiego w Su這wie. Konkurs koordynowa造 pani Renata Pa趾a i Anna Tyczy雟ka. W organizacji konkursu pomaga造 uczennice klas III: Zuzanna Szopiak, Aleksandra Michaliszyn, Katarzyna Banasiak, Julia Michaliszyn.

Gratulujemy uczestnikom i dzi瘯ujemy wszystkim, kt鏎zy w陰czyli si w organizacj konkursu.

Koordynatorzy

Galeria zdj耩