Kliknij na nazwę miesiąca i wybierz wydarzenie z listy.

„Młody Chemik Eksperymentuje”

W dniu 07.02.2018r. uczniowie z naszej szkoły: Jakub Jędrzejczyk, Jakub Skowron, Damin Kłódka, Bartosz Szymczak i Wiktoria Wołyniak uczestniczyli w konkursie chemicznym „Młody Chemik Eksperymentuje”. Do konkursu uczniów przygotowywała p. Katarzyna Szafraniec. Konkurs miał na celu rozbudzenie zainteresowań uczniów przedmiotem i pogłębienie wiedzy chemicznej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Miliczu przy współpracy Sekcji Dydaktycznej Wrocławskiego Oddziału PTCh, Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno – Pedagogicznego w Miliczu oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Ekologii Humanistycznej „EKOS”.

Na początku uczniowie musieli się zmierzyć z testem pisemnym składającym się z 50 zadań zarówno zamkniętych jak i otwartych. Druga część konkursu to zadania laboratoryjne, do której dostało się dziesięciu najlepszych uczestników. Do drugiej części przystąpili Jakub Jędrzejczyk, Damian Kłódka i Wiktoria Wołyniak. W czasie trwania zadań laboratoryjnych pozostali uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu dr hab. Marioli Kuczer „ Piękne, ale zabójcze” z Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Na końcu odbyło się wręczenie nagród przez Komisję Konkursową złożoną z pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego, Politechniki Wrocławskiej i Niepublicznej Szkoły Medycznej we Wrocławiu. Uczeń klasy IIIA gimnazjum Jakub Jędrzejczyk zdobył II miejsce, klasy IIIB Damian Kłódka III miejsce oraz Wiktoria Wołyniak również z klasy IIIB zajęła VI miejsce. Gratulujemy!