Kronika wydarze

Kliknij na nazw miesi帷a i wybierz wydarzenie z listy.

„M這dy Chemik Eksperymentuje”

W dniu 07.02.2018r. uczniowie z naszej szko造: Jakub J璠rzejczyk, Jakub Skowron, Damin K堯dka, Bartosz Szymczak i Wiktoria Wo造niak uczestniczyli w konkursie chemicznym „M這dy Chemik Eksperymentuje”. Do konkursu uczni闚 przygotowywa豉 p. Katarzyna Szafraniec. Konkurs mia na celu rozbudzenie zainteresowa uczni闚 przedmiotem i pog喚bienie wiedzy chemicznej. Organizatorem konkursu by豉 Szko豉 Podstawowa nr 1 im. Miko豉ja Kopernika w Miliczu przy wsp馧pracy Sekcji Dydaktycznej Wroc豉wskiego Oddzia逝 PTCh, Powiatowego Centrum Edukacyjnego i Psychologiczno Pedagogicznego w Miliczu oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Ekologii Humanistycznej „EKOS”.

Na pocz徠ku uczniowie musieli si zmierzy z testem pisemnym sk豉daj帷ym si z 50 zada zar闚no zamkni皻ych jak i otwartych. Druga cz窷 konkursu to zadania laboratoryjne, do kt鏎ej dosta這 si dziesi璚iu najlepszych uczestnik闚. Do drugiej cz窷ci przyst徙ili Jakub J璠rzejczyk, Damian K堯dka i Wiktoria Wo造niak. W czasie trwania zada laboratoryjnych pozostali uczestnicy mieli okazj wys逝cha wyk豉du dr hab. Marioli Kuczer „ Pi瘯ne, ale zab鎩cze” z Wydzia逝 Chemii Uniwersytetu Wroc豉wskiego.

Na ko鎍u odby這 si wr璚zenie nagr鏚 przez Komisj Konkursow z這穎n z pracownik闚 Uniwersytetu Wroc豉wskiego, Politechniki Wroc豉wskiej i Niepublicznej Szko造 Medycznej we Wroc豉wiu. Ucze klasy IIIA gimnazjum Jakub J璠rzejczyk zdoby II miejsce, klasy IIIB Damian K堯dka III miejsce oraz Wiktoria Wo造niak r闚nie z klasy IIIB zaj窸a VI miejsce. Gratulujemy!

Galeria zdj耩