Kliknij na nazwę miesiąca i wybierz wydarzenie z listy.

Pasowanie uczniów klas I

Dnia 11 października 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Sułowie do braci uczniowskiej zostali włączeni nowi uczniowie z klas pierwszych.

Uroczyste pasowanie rozpoczęło się od programu artystycznego. Pierwszoklasiści mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, popisali się też wiedzą z zakresu bezpieczeństwa. Zdali również egzamin, który pokazał jak wielu rzeczy nauczyli się w ciągu krótkiego pobytu w szkole.

Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a dyrektor Wiesław Mulik symbolicznym piórem dokonał pasowania każdego pierwszaka. Następnie wychowawczynie Grażyna Łysoń i Marlena Wasiczko wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. Natomiast rodzice przygotowali dla swoich pociech prezenty – niespodzianki.

Uroczystość zakończyła się krótkim występem koła teatralnego klas I – III, którego opiekunką jest pani Elżbieta Milian.